Atmiņas

Humbolta univeritāte, Kalifornija, ASV 1992—1993

Mācoties Latvijas Mākslas akadēmijas ceturtajā kursā, Maira izturēja konkursu un gadu papildināja keramikas prasmes ASV Humbolta universitātē. Šajā periodā māksliniece pirmo reizi saskārās ar balto akmens masu līdz tam bija strādājusi ar šamotu. Darbi ir veidoti kā abstraktas formas, balansējot starp kustību un stabilitāti. Tie nav funkcionāli, bet gan kā fantāziju tēli — miniatūras, skulptūras. Māksliniecei patīk apvienot nejaušību un precīzi radītu formu.

Diplomdarbs "Galvas", beidzot Mākslas akadēmiju 1993

Māksliniecei šķita svarīgi, ka ar dārza keramikas detaļām var spēlēties, tās pārkrāmējot gluži kā klucīšus. Savu dzīvi mākslā viņa vēlējās saistīt ar tēlniecību, jo uzskatīja, ka veido labi un par keramiku zina visu. Lietišķi dekoratīvās mākslas vidusskolā, tagadējā Dizaina un mākslas vidusskolā, daudz bija jāveido Mikelandželo Dāvida sejas fragmenti, kā arī Dantes seja. Latviešu keramikā pastāvēja uzskats, ka darbi jāveido stilizēti, tāpēc māksliniece diplomdarbā balansē starp stilizāciju un atsevišķi reāli veidotām detaļām. Doma par galvām dzima, izlasot Tūra Heijerdāla grāmatu par Lieldienu salu.

Pirmā personālizstāde 1993

"Dārza plastika", 2. Starptautiskais keramikas simpozijs, Rīgas pils parks 1998

Starptautiskais keramikas simpozijs "Uz ūdens", kanāls pie Bastejkalna 1999

Māksliniece tādu iztēlojās atvaru, kas peld ūdenī. Keramikas darbiem ir jābūt rotaļīgiem, viegliem, un tie nedrīkst būt garlaicīgi. Ir doma no baltās akmens masas izvilināt pēc iespējas lielāku plastiskumu.

4. starptautiskā keramikas miniatūru izstāde "Mazās formas" A.Sūnas galerijā 2001

Japāņu tradicionālās pelnu glazūras cepļa — Anagamas darbi pie Ingrīdas Žagatas Duntē 2013